"... i náš kraj je kraj pohody"

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6

                                          vanocni.prani 2022.jpg

Společná CIDLINA

Náš tým

Společná CIDLINA se podílí na rozvoji regionu již od roku 2008. Nezisková organizace vznikla v březnu 2004, od této doby je členská základna prakticky neměnná a členové se ak


tivně podílí na realizaci jednotlivých projektů a naplňování strategií. Nezisková organizace má strukturu místní akční skupiny a pracuje na principu partnerství na území 38 obcí Chlumecka a Novobydžovska. Připravené strategie jsou financovány z Evropských fondů a jsou podporovány nejrůznější obory - ekonomika, zemědělství, školství, občanská vybavenost apod.

 

KAMPAŇ NA PODPORU LOKÁLNÍ EKONOMIKYlogo RS.JPG


Národní síť místních akčních skupin připravila na podporu lokální ekonomiky kampaň REGIONYSOBĚ.CZ. Jedná se o web jehož cílem je propojit lokální nabídku podnikatelů s místními konzumenty a s turisty.

Královéhradecký kraj se rozhodl finančně podpořit kampaň místních akčních skupin (MAS) s názvem „REGIONY SOBĚ“ Cílem této kampaně je propojení lokální nabídky podnikatelů s místními konzumenty a turisty. Unikátní databáze podniků na webu www.regionysobe.cz v kraji zvýší poptávku po nabízených produktech i službách a tím podpoří rozvoj lokální ekonomiky.

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

 

JAK SE SPRÁVNĚ HÝBAT, JAK SPRÁVNĚ JÍST

V rámci projektu Místní akční plán II. regionu Společná CIDLINA vznikla brožura pro děti, kde jim stručnou a chytlavou formou přinášíme informace o zdravém pohybu, o chování v dopravě a zdravém jídle. Podpůrným projektem je dětské mobilní dopravní hřiště, které putuje pro regionu a děti si v praxi vyzkouší chování v jízdě na kole nebo jako chodci. 

IMG_8772.jpg  IMG_20210720_132810.jpg

Brožura je předána do všech místních škol a ke stažení ZDE

A kde můžete bezpečně sportovat:

Ve většině našich obcích najdou ti nejmenší dětská hřiště. Víceúčelová hřiště najdete v Barchově, Humburkách, Chlumci nad Cidlinou, Káranicích, Kobylicích, Králíkách, Měníku, Nepolisech, Novém Bydžově, Prasku, Skřivanech, Smidarech, Starém Bydžově. Fotbalové hřiště jsou ve všech větších obcích. Vykoupat se můžete v Novém Bydžově, Chlumci nad Cidlinou, Prasku, Humburkách, Chudeřicích a Králíkách. Sportování i v zimě je možné v uzavřených sportovištích jako například ve Slavíčkově hale v Chlumci nad Cidlinou nebo Sportingu v Novém Bydžově.

 

 

Menu

Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání