"... i náš kraj je kraj pohody"

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Ve čtvrtek 26. května proběhla v pohostinství Na Nové, Konference k projektu Místního akčního plánu II. regionu Společná CIDLINA. Na konferenci se sešli zástupci školských zařízení, členové pracovních skupin a zástupci veřejné správy z regionu.

                                                                   

 

 

 logo 3.png

Společná CIDLINA se zapojila do sbírky, kterou vyhlásili naši partneři

"Sdružení pro evropský rozvoj Karpatského regionu"

Podrobnosti ke sbírce                                                                   

 

 

 

Společná CIDLINA, z.s.

Náš tým

Společná CIDLINA se podílí na rozvoji regionu již od roku 2008. Nezisková organizace vznikla v březnu 2004, od této doby je členská základna prakticky neměnná a členové se ak


tivně podílí na realizaci jednotlivých projektů a naplňování strategií. Nezisková organizace má strukturu místní akční skupiny a pracuje na principu partnerství na území 38 obcí Chlumecka a Novobydžovska. Připravené strategie jsou financovány z Evropských fondů a jsou podporovány nejrůznější obory - ekonomika, zemědělství, školství, občanská vybavenost apod.

 

KAMPAŇ NA PODPORU LOKÁLNÍ EKONOMIKYlogo RS.JPG


Národní síť místních akčních skupin připravila na podporu lokální ekonomiky kampaň REGIONYSOBĚ.CZ. Jedná se o web jehož cílem je propojit lokální nabídku podnikatelů s místními konzumenty a s turisty.

Královéhradecký kraj se rozhodl finančně podpořit kampaň místních akčních skupin (MAS) s názvem „REGIONY SOBĚ“ Cílem této kampaně je propojení lokální nabídky podnikatelů s místními konzumenty a turisty. Unikátní databáze podniků na webu www.regionysobe.cz v kraji zvýší poptávku po nabízených produktech i službách a tím podpoří rozvoj lokální ekonomiky.

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

 

JAK SE SPRÁVNĚ HÝBAT, JAK SPRÁVNĚ JÍST

V rámci projektu Místní akční plán II. regionu Společná CIDLINA vznikla brožura pro děti, kde jim stručnou a chytlavou formou přinášíme informace o zdravém pohybu, o chování v dopravě a zdravém jídle. Podpůrným projektem je dětské mobilní dopravní hřiště, které putuje pro regionu a děti si v praxi vyzkouší chování v jízdě na kole nebo jako chodci. 

IMG_8772.jpg  IMG_20210720_132810.jpg

Brožura je předána do všech místních škol a ke stažení ZDE

A kde můžete bezpečně sportovat:

Ve většině našich obcích najdou ti nejmenší dětská hřiště. Víceúčelová hřiště najdete v Barchově, Humburkách, Chlumci nad Cidlinou, Káranicích, Kobylicích, Králíkách, Měníku, Nepolisech, Novém Bydžově, Prasku, Skřivanech, Smidarech, Starém Bydžově. Fotbalové hřiště jsou ve všech větších obcích. Vykoupat se můžete v Novém Bydžově, Chlumci nad Cidlinou, Prasku, Humburkách, Chudeřicích a Králíkách. Sportování i v zimě je možné v uzavřených sportovištích jako například ve Slavíčkově hale v Chlumci nad Cidlinou nebo Sportingu v Novém Bydžově.

 

 

Menu

Fulltextové vyhledávání

Parametrické vyhledávání