image

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Zrealizované projekty > Archiv > Archiv článků

Archiv

Návštěva francouzských přátel

Pro francouzské přátele připravila naše MAS prohlídku biokoridoru firmy Stavoka, který si hosté mohli podrobně prohlédnout. Manažerka MAS Společná CIDLINA představila hostům katalog podpořených a zrealizovaných projektů. Dokonce zde v příjemné atmosféře proběhlo plánování další návštěvy, tentokrát české strany ve Francii. Po prohlídce a občerstvení odjeli hosté do rodin, kde jsou ubytovaní, aby nabrali sílu na další bohatý program.  

Návštěva francouzských přátel Návštěva francouzských přátel

Kulturní a propagační akce MAS

V neděli 9. září 2012 byla v krásných prostorách rekonstruovaného zámku ve Sloupně slavnostně otevřena výstava obrazů, keramiky a porcelánu mladých umělkyň z regionu Hradecký venkov. Manažerka MAS Společná Cidlina Jana Bitnerová přivítala přítomné ve svém regionu a seznámila je stručně s činností MAS, jejímž hlavním cílem je rozvoj regionu Společná Cidlina. Paní Bitnerová  připomněla dlouhodobou spolupráci obou MAS při realizaci různých projektů. Poté přivítala návštěvníky ředitelka obecně prospěšné společnosti Hradecký venkov Jana Rejlová, která pohovořila o realizovaném programu Leader, kdy jednou z aktivit je podpora volnočasové a zájmové činnosti žen na venkově.  Následně již představily svou tvorbu obě mladé umělkyně paní Hana Jarošová své obrazy a paní Simona Tomášková- Gleissnerová své umělecké výrobky z keramiky a porcelánu. Slavnostní atmosféru dotvářel houslista pan Karel Výborný.

Výstavu jejíž součástí jsou i propagační materiály obou MAS mohou návštěvníci  navštívit od 9. září do 28.října 2012 každou sobotu, neděli a o svátcích od 13.00- 16.30 hodin.

Turnaj ve volejbale

V pátek 31. 8. 2012 proběhl na novém víceúčelovém hřišti I. volebalový turnaj. Účastnuilo se celkem 8 týmů. Počasí nebylo optimální, ale i tak hráče dobrá nálada a soutěživot neopouštěla. Tým Společné CIDLINY se umístil na 6. místě.

Turnaj ve volejbale

Umístění:

 

 1. místo Obec Hlušice                                   

 2. místo Hradecký venkov a Podchlumí

 3. místo Obec Smidary 

Zemědělský den 2012

Již tradičně se 10. května v areálu ZD Sovětice uskuteční Zemědělský den. Na programu je předvedení a vyhodnocení zvířat, přehlídka zemědělské techniky, představení regionálních potravin a doprovodné tématické výstavy. Srdečně Vás zveme.

Pozvánka

Návštěva francouzských přátel

V týdnu od 29.7. do 5.8. 2012 navštíví náš region 60 zástupců z partnerského francouzského městečka Le Mêle (700 obyvatel) z dolní Normandie. Občanské sdružení pro mezinárodní partnerství v Libčanech, o.s. připravuje pro francouzské přátelé týdenní pobyt plný aktivit v podobě celodenních výletů, společných setkání, grilování tanečního večera a sportovních utkání.

Skupina mladých z MAS Hradecký venkov a MAS Společná CIDLINA se zapojila do průvodcování, tlumočení a pomáhají organizovat program pro mladé francouze. Společně navštíví hradeckou Hvězdárnu, vyrazí za sportem a budou poznávat náš region.

Člen MAS Hradecký venkov Státní zámek Hrádek u Nechanic zajistil pro francouzské účastníky exkurzi na zámku. Kancelář MAS Hradecký venkov připravila pro francouzské partnery prohlídku projektů zrealizovaných prostřednictvím Strategického plánu Leader.

Člen Mas Společná CIDLINA firma Stavoka Kosice, a.s. připravila v Kosicích představení práce našich MAS,  spolupráce mezi MAS a podnikateli a přátelské posezení.  

Společným cílem je pro francouzské přátelé zajistit zajímavý program a realizovat tak v praxi propagovaný pojem „Evropa regionů“.

Turnaj ve volejbale

Na novém Víceúčelovém hřišti ve Smidarech pořádáme dne 31.7.2012 ženský turnaj ve volejbale. Účastnit se mohou pouze amatérská družstva. 

Turnaj ve volejbale

Pozvánka

Místní akční skupiny podporují mladé umělkyně

Dne 9. 9. 2012 v 16. hodin bude v areálu zámku Sloupno zahájena výstava obrazů Hany Jarošové a objektů keramiky i porcelánu Simony Gleissnerové.

Návštěva partnerských MAS

Ve dnech 8. - 10. 11. 2012 navštívili naší MAS partneři z VSP Muránska planina-Čierny Hron ze Středního Slovenska a MAS Turystyczna Podkowa z oblasti kolem Krakova v Polsku. Program byl spojen s delegacemi z partnerských měst Nového Bydžova - Města Brezna z regionu Horehroní a Města Nadlack z pohraničí Západního Rumunska.

Návštěva partnerských MAS

Zemědělský den 2012

Ve dnech 10. a 11. května proběhl v zemědělském středisku v Sověticích již 3. ročník propagační akce s názvem Zemědělský den. Akce se zúčastnilo více jak 900 návštěvníků z řad odborné veřejnosti, škol, zástupců obcí a další veřejnost.

Zemědělský den 2012

Ples princů a princezen

Srdečně Vás zveme na Ples princů a princezen, který se koná 20. května 2012 od 10,00 hod. na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou

Pozvánka

Seminář Příklady dobré praxe a naplňování SPL

S MAS Hradecký venkov a Podchlumí se dne 14.12.2011 v Nepolisech uskuteční společný seminář jehož náplní je výměna zkušeností s realizací SPL a příklady dobré praxe. 

Pozvánka ZDE

Přehled čerpání finančních prostředků z PRV v rámci MAS KHK

V Královéhradeckém kraji jsou z Programu rozvoje venkova podpořeny všechny místní akční skupiny. Území MAS v KHK zabírá 85 % území kraje. 

  Přehled čerpání finančních prostředků z PRV v rámci MAS KHK 

Pomoc lidem v nouzi

Poradna pro lidi v tísni v Hradci Králové je místem bezplatné, nezávislé a důvěrné pomoci lidem, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci, stali se obětí trestného činu nebo jsou v dlouhodobé krizové situaci.

 Reportáž - nejčastější dotazy o realizaci projektů

Na nejčastější dotazy týkající se realizace projektů odpovídá asistentka manažera Společné CIDLINY o.s. Ing. Hana Volejníková.

  • Celá reportáž se spustí po kliknutí ZDE.

Reportáž pro všechny, kteří chtějí žádat o dotace a nevědí jak na to

Občanské sdružení Společná CIDLINA už rok a půl realizuje naplňování strategického plánu LEADER. Za tuto dobu bylo zadministrováno 26 projektů o celkovém objemu 11 mil. korun. Na nejčastější dotazy odpovídá asistentka manažera Společné CIDLINY o.s. Ing. Hana Volejníková.

  • Reportáž se spustí po kliknutí ZDE.

Nákup elektřiny a plynu na burze

Dvacetiprocentní úsporu nákladů za dodávku elektřiny dosáhly nákupem energie na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) obce a jejich příspěvkové organizace z území Společné CIDLINY.

Povodně

před týdnem postihly ničivé záplavy severní Čechy a zasáhly do osudu mnoha lidí. Každodenně vidíme v televizi, jak nebývalým způsobem zasáhly ničivé záplavy postižené oblasti. Nejvíce snad území MAS Frýdlantsko. MAS Karlštejnsko, o.s., se společně se svým ekumenickým partnerem, Českobratrskou církví evangelickou a jejím synodním seniorem Mgr. Joelem Rumlem, rozhodlo pro podporu veřejné sbírky Diakonie Českobratrské církve evangelické (http://www.diakoniecce.cz) obětem záplav.

Obracíme na proto na Vás, MAS v ČR, s výzvou o pomoc obětem záplav.

Výzva

Setkání neziskových organizací

V roce 2007 proběhlo u příležitosti tvorby databáze NNO setkání zástupců těchto organizací. Databáze a projektové záměry se v této chvíli aktualizují a rádi bychom s NNO v regionu navázali užší spolupráci. U této příležitosti se budou konat dvě setkání,  1.září v Novém Bydžově a 2.září v Chlumci nad Cidlinou. Představen bude strategický plán a možnosti finacování projektů z PRV ČR.