image

Vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Zrealizované projekty > Archiv > Projekty spolupráce > Na venkově zdravě jíme

 

Tisková zpráva ze setkání školních jídelen v Chlumci nad Cidlinou dne 17.6.2015

Na venkově zdravě jíme

Datum konání: 24.5.2014

Logo Na venkově zdravě jíme

Na venkově zdravě jíme - to je název společného projektu Místních akčních skupin Společná Cidlina a Hradecký venkov. Projekt zaměřený na podporu regionálních potravin vyvrcholil v sobotu 24. května na návsi v Nepolisech, kde se představili zemědělci a potravináři z obou regionů.

Více

 

 

Semináře pro školní jídleny

Datum konání: 15.9.2014 - 16.9.2014

Pozvánka na přednášku

V rámci projektu Na venkově zdravě jíme, proběhnou ve dnech 15.9. v Nepolisech a 16.9. v Hněvčevsi semináře pro zaměstnance a hospodářky školních jídelen. Tématem bude zdravá strava a využití místních výrobků pro školní jídleny v regionu.

Více

 

 

Propagační akce projektu Na venkově zdravě jíme

Datum konání: 20.9.2014

Logo Na venkově zdravě jíme

V sobotu 20 září se v Hněvčevsi uskuteční druhá propagační akce projektu Na venkově zdravě jíme. Prezentace chovatelů a zahrádkářů, dlabání dýní, soutěž o nejlepší štrůdl a další bohatý program.

Více

 

Na venkově zdravě jíme

Soutěž ve vaření z regionálních produktů vyvrcholí v sobotu 24.5.2014 - čtěte v příloze

V rámci společného projektu chceme lidem z regionů Společná CIDLINA a Hradecký venkov zprostředkovat možnost nákupu zdravých potravin v blízkém okolí jejich domova a to přímo u zemědělců, zpracovatelů či výrobců. Naše www.tržnicevenkova.cz poskytuje veřejnosti informace o dostupnosti zdravých zemědělských produktů a potravin z obou regionů. Producenti potravin tak mohou bez velkých nákladů realizovat přímý prodej za přiměřené ceny bez zprostředkování obchodníkem.

V rámci projektu se zaměříme také na propagaci zdravého životního stylu v oblasti gastronomie, a to ve smyslu vaření z kvalitních, čerstvých regionálních surovin, jejichž výroba ani další zpracování nadměrně nezatěžují životní prostředí.

Pro širokou veřejnost bude v rámci projektu uspořádána propagační akce 24. května 2014 na návsi v Nepolisech.

POZVÁNKA ZDE

KULTURNÍ PROGRAM ZDE