Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > MAS > Partnerství MAS

Partnerství MAS

Společná CIDLINA, z.s. má uzavřené partnerské smlouvy s Muránskou planinou ze Slovenské republiky a s MAS Podchlumí z Královéhradeckého kraje. Dlouhodobě spolupracujeme s Hradeckým venkovem, o.p.s. s kterým je realizováno 7 projektů spolupráce.

Mezinárodní partnerství

MAS Společná CIDLINA navázala na dlouholetou mezinárodní spolupráci střediskového města Nový Bydžov se slovenským městem Brezno. Mezinárodní spolupráce se slovenským městem Brezno trvá již bezmála 40 let. Nové partnerství pak bylo navázáno v roce 2000, kdy byla uzavřena mezinárodní smlouva Nový Bydžov - Brezno. Lze říci, že od této doby je partnerství je velice intenzivní, je navázáno mnoho osobních kontaktů. Realizuje se v rámci výměny zkušeností pracovníků městských úřadů, samosprávy, ale i v oblasti kultury a sportu. Toto partnerství je po dohodě rozšířeno na celé regiony Společná Cidlina a Muránska Planina.

Muránska Planina je 10 let národním parkem a leží mezi Breznem, Revúcou a Rimavskou Sobotou. Na území se nachází velké množství jeskyní, propastí a krasových útvarů. Muránska Planina představuje v rámci Slovenska jedno z nejzachovalejších území s bohatou flórou a faunou. Střediskovým městem je Tisovec se 4,5 tis. obyvateli, kterým protéká řeka Rimava.

Obce Muránské Planiny založily místní partnerství a v posledních letech se cíleně připravují na čerpání evropských peněz. MAS Muránská Planina má zpracovanou strategii rozvoje svého území, dle které se zaměří především na rozvoj cestovního ruchu a podporu drobných a středních podnikatelů zabývajících se zpracováním místních surovin a cestovním ruchem.

Mezinárodní partnerská smlouva mezi MAS Společná Cidlina a MAS Muránská Planina byla uzavřena v Nepolisech (ČR) dne 4.9.2007.

Národní partnerství

MAS uzavřela partnerskou smlouvu se sousední MAS Podchlumí dne 5.9.2007. Podpisu této smlouvy předcházela řada setkání s náplní o výměně zkušeností o vzniku a udržení partnerství v regionu.

Menu

Parametrické vyhledávání